Együttműködési megállapodást kötött a Magyar Posta és a Mol Rt., amelynek keretében már megnyitottak három úgynevezett postasarkot. A postasarok a Mol-kutaknál létesített mini postahivatal, ahol levelet és csomagot ugyanúgy fel lehet adni, mint csekket befizetni és készpénzt felvenni. A megállapodást a Mol részéről Mosonyi György vezérigazgató, a Magyar Posta részéről Kalmár István elnök-vezérigazgató írta alá.
A Mol számára a megállapodás elsősorban a várható forgalomnövekedés miatt volt igazán érdekes. A Mol-kutakhoz már nem csupán benzinért lehet menni, ezután postai ügyeket is el lehet majd intézni ott, ráadásul gyakorlatilag éjjel-nappal (leszámítva néhány napközbeni rövid szünetet). A három kút nyitása egyelőre csupán próba, de már a kezdeti reakciókból látható, hogy várhatóan hamarosan további töltőállomásoknál is létesül újabb postaállomás.
(NAPI)
