BUX 137704.05 -1,28 %
OTP 44220 -1,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A PKN szemet vetett a Gdanskára

2002. március 21. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A legnagyobb lengyel olajcég, a PKN Orlen puhatolózó tárgyalásokat kezdett az ország kettes számú finomítójával, a Rafineria Gdanskával (RG) való egyesülésről - jelentette a Dow Jones az ügylethez közel álló forrásokra hivatkozva. A lépés hátterében azon várakozások állnak, amelyek szerint még az április végi határidő előtt megszakadnak a tárgyalások az RG eladásáról az állami olajholding, a Nafta Polska és a brit Rotch Energy Ltd. között. Bár állítólag van, aki már látta is a PKN ajánlatát, megfigyelők szerint a hivatalos ajánlattal meg kell várni a Rotchcsal való tárgyalások megszakadását. A Nafta Polska szóvivője, Krzysztof Mering ezt megerősítve a hírügynökségnek elmondta, a PKN ismét kifejezte érdeklődését az RG iránt, de hozzátette, egyelőre korai lenne a PKN-t komoly kérőnek tekinteni. Korábban Kaczmarek kincstárügyi miniszter elmondta, a PKN 17,58 százalékos részvénycsomagját csak a Rafineria Gdnska privatizációjának lezárulta után adhatják el.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet