BUX 137704.05 -1,28 %
OTP 44220 -1,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Teljes nyereségét kifizeti a Tigáz

A legnagyobb magyarországi gázszolgáltató, az olasz Italgas többségi tulajdonában lévő Tigáz Rt. tavaly 13 százalékkal növelte eladásait. A társaság részvényenként 288 forint osztalékot fizet.

2002. március 20. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hajdúszoboszlói székhelyű Tigáz Rt.-nek jól jött a rendkívül hideg december: a társaság az egy évvel korábbinál 13 százalékkal több, 2,889 milliárd köbméter gázt értékesített 2001-ben. A fogyasztók száma mintegy 3 százalékkal, 984 588-ra emelkedett. Az igazgatóság által tegnap elfogadott beszámoló szerint a bruttó üzemi eredmény 14 százalékkal emelkedett és 9,297 milliárd forintot tett ki, az adózott eredmény 6,164 milliárd forintra nőtt.
A cash-flow értéke 9,643 milliárd forint volt, ami bőven fedezte a tavaly 4,425 milliárd forint értékben végrehajtott beruházásokat. A társaság 1996 és 2001 között - az Italgas vezetése alatt - 26 milliárd forintot fordított beruházásokra.
A Tigáz április 18-án tartja közgyűlését, amelyen a részvényesek 288 forintos osztalékról szavazhatnak. A társaság ezzel idén is csaknem a teljes nyereségét kiosztja, a javaslat a 4,91 milliárdos adózott nyereség 99,66 százalékának kifizetésével számol.
A Tigáz részvényei ritkán bukkannak föl a tőzsdén kívüli piacon, az utóbbi hónapokban szórványosan 120-130 százalék között kötöttek rá üzleteket. Ez nem is csoda, hiszen a társaság részvényeinek alig 5 százaléka lehet közkézen; valamivel több mint 50 százalék az Italgas, mintegy 45 százalék pedig az RWE tulajdonában van.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet