A korábban 56,5 százalékos tulajdonos Német Befektetési Rt. értesítette a Hungagentet, hogy 203 ezer 930 darab Hungagent-részvényt - a teljes jegyzett tőke 31,8 százalékát - értékesítette - tudtuk meg Bruzsáné Kajtár Gabriella gazdasági vezérigazgató-helyettestől. Az új nagytulajdonos egyelőre nem jelentkezett a cégnél. A Hungagent egyébként április végén tartja éves közgyűlését, az eddigi elképzelések szerint a 121 millió forintos tavalyi adózott eredményből (és a 400 milliós készpénz- és értékpapír-állományból) a cég igazgatósága nem tervez osztalékfizetést.
A Hungagent a BÉT egyik legkevésbé likvid papírja, amelyre a német piacon is csak elvétve kötöttek korábban üzletet. Januárban 1,01-1,05 euró között alig ötezer darab, február 28-áig 1,30-as átlagáron mindössze 2 ezer darab cserélt belőle gazdát. Február végén azonban kelendővé váltak a részvények (NAPI Gazdaság, 2002. február 28., 10. oldal), a hónap utolsó napján már 2,50 eurón vettek ezer darabot. Március 4-én a német piacon 210 ezres, addig soha nem látott tétel cserélt gazdát 2,80 eurón, ami gyakorlatilag pontosan megfelel a részvény 700 forintos névértékének. Azóta ismét csak két kisebb kötés született, összesen 1100 darabra.
A Német Befektetési Rt. tehát pontosan a névértéken adott el akkora csomagot, amelyet a vevő vételi ajánlattételi kötelezettség nélkül megvehetett. Hogy mi a szándéka vele, az talán az április végi közgyűlésen kiderül. Az mindenestre tény, hogy ha kivezetési ajánlatot kíván tenni, annak árfolyama aligha lehet 700 forintnál alacsonyabb.
K. G. T.
