Az orosházi Mezőgép Rt. április 18-án tartja közgyűlését, a napirenden a beszámolók elfogadásán kívül igazgatósági és fb-tagok választása szerepel. A társaság igazgatósága nem javasolja osztalék kifizetését a részvényeseknek. A Mezőgép nyeresége tavaly 42 százalékkal csökkent, az adózott profit 368 millió forintot tett ki, miközben az árbevétel 6 százalékkal 12,4 milliárdra emelkedett. A társaságot az autóipar válsága érintette kedvezőtlenül, legfontosabb projektje emiatt jelentős késedelmet szenvedett.
(NAPI)
