BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hét végi hozamemelkedés

2002. március 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 12 hónapos futamidejű diszkontkincstárjegyek csütörtöki aukcióján a szokásosnál jóval alacsonyabb volt az érdeklődés. A 30 milliárd forintnyi felajánlott papírra csak 36 milliárd forintnyi jegyzés érkezett, holott jellemzően két-háromszoros a túljegyzés (ha az ajánlatok jelentős részét rendszerint alacsony áron is teszik). A 8,26 százalékos éves átlaghozam így - nem meglepő módon - 5 bázisponttal magasabb volt az előző napi másodpiaci referenciahozamnál. Utóbbiak egyébként az összes többi, rövidebb és hosszabb futamidőnél emelkedtek, legnagyobb mértékben, 5-5 bázisponttal az 5 és 10 éves kötvények esetében.
A bankközi pénzpiacon a forint csütörtökön is kissé gyengült, délután a sávközéptől 10,97 százalékra állt, ami 7 bázisponttal rosszabb helyzet, mint a szerda délutáni. A forgalom alacsony volt és valutánk szokatlanul szűk, mindössze 15 bázispontos sávban mozgott. Az eurót délután 245,65-245,95 forinton jegyezték. A dollár természetesen nálunk is gyengült, 278,60-278,90 forintos ársávja 1,40 forinttal volt alacsonyabb a szerdainál.
A bankközi forintpiacon megélénkült a forgalom, a bankok pénzkereslete miatt az overnight kamat 8,5 százalékról 8,90 százalék környékére emelkedett, amit a tomnext kamatok is követtek. A héten megoszlottak a vélemények egy esetleges újabb, kismértékű jegybanki kamatcsökkentés lehetőségéről, csütörtökön inkább a pesszimisták kerültek túlsúlyba. A BÁT határidős devizapiacán 700 millió forint alatti forgalom mellett 93 fillérrel esett a márciusi euró elszámolóára és 70-70 fillérrel a márciusi és az áprilisi dollár.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet