BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs fejlemény a Richter akvizíciója körül

2002. március 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tegnapelőtti lengyel lapokban megjelent értesülésekkel szemben - miszerint két hónapon belül aláírhatják a Polfa Grodzisk eladásáról szóló szerződést a Richter Gedeon Rt. és a Mazowsze vajdasági privatizációs hivatal között - nincs előrelépés a decemberben elakadt privatizációs tárgyalásokon - mondta el a NAPI Gazdaság kérdésére Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Rt. PR-vezetője.
A magyar gyógyszergyártó illetékese nem kívánta kommentálni azokat a korábbi - közvetve már megerősített - értesüléseket, hogy a Richter a Polfa 51 százalékáért 200 millió zlotyt (13,6 milliárd forintot) kínált volna a gyár eladásával megbízott Mazowsze vajdaság vezetőinek (az összegben a vállalt beruházások is benne foglaltatnak). Az akvizícióra szánt összeg meghaladja azt a 35 millió dollárt, amelyet a Richter eddig összesen fordított Moszkva melletti, kijevi és marosvásárhelyi beruházásaira. A Polfa Grodzisk többségi pakettjére a Richter mellett egy lengyel és egy további külföldi pályázó is jelentkezett, de ezek már a tárgyalások korábbi szakaszában kiestek. E cégek - információink szerint - már nem érdeklődnek a gyár iránt, így a privatizációs folyamat lelassulása inkább lengyel belpolitikai fejleményekkel magyarázható.
(NAPI)

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet