A keddi, sokak meglepetésére meglehetősen alacsony, 40 forintos átlagárfolyamot hozó econet-aukció után tegnap látványosan korrigált az első magyar internetes tőzsdei részvény kurzusa. A BÉT bázisáreltörlő döntése jónak bizonyult, ugyanis a kötések a nap folyamán meglehetősen széles sávban, 48-90 forint között szóródtak. A 60 forintos nyitóár után 48 forinton kezdődött az „öntés”, feltehetően az aukció legalacsonyabb árszintjének szerencsései már a 100 százalékos haszonnal is megelégedtek. A vevők folyamatosan jöttek egyre feljebb, 72 forintnál a tőzsdei szabályok - a nyitóárhoz képest 20 százalék volt a maximális elmozdulás - átmeneti megálljt parancsoltak.
Mivel a vételi nyomás egyre erőteljesebbé vált, a tőzsde dicséretes rugalmassággal 50 százalékra, azaz kilencven forintra emelte a felső limitet. Az árfolyam perceken belül elérte ezt a szintet is, a nap utolsó három órájában már itt tömörültek a vevők. A tegnapi kereskedés során összesen 321 ezer részvény (az aukciós mennyiség csaknem 40 százaléka) került új tulajdonosokhoz, 71 forintos átlagár mellett. A záróár még mindig csupán fele az aukció előtti szintnek, a jelek szerint a nagyobb likviditás megteremtette a nagyobb keresletet is.
A. A. G.
