A PSZÁF engedélyével változik a Budapest alapcsalád tagjainak kezelési szabályzata. A változások leglényegesebb része a befektetési korlátok lazulása, amit az új tőkepiaci törvény tesz lehetővé, de alkalmazásuk előtt a szabályzatokban is át kell ezeket vezetni. Például a Növekedési Részvény Alap és a Nemzetközi Részvény Alap esetében a likvid eszközök minimális arányára vonatkozó előírásban az eddigi 15 százalékot 5 százalékra csökkentették. (Így elvileg 95 százalék is lehet a részvények aránya.) Az egyes konkrét részvényekben, vállalati kötvényekben elhelyezhető tőke az eddigi 5 százalékról 10 vagy 15 százalékra emelkedik (az adott papír likviditásának függvényében).
A Növekedési Részvény Alapnál - a törvénytől függetlenül - eltörölték azt a korlátozást, amely szerint cseh és lengyel papírokba együtt legfeljebb a vagyon 50 százaléka fektethető. A befektetési politika változása egyébként a szabályok szerint csak 31 nap múlva lép életbe.
A szabályzatok ezen kívül számos más ponton módosultak, a módosulások zöme technikai jellegű, és a törvényhez való igazodással függ össze. Várható, hogy más alapkezelők is sorban módosítják majd alapjaik kezelési szabályzatait, ami a terjedelmes törvény és a nem egyértelmű rendelkezések tisztázása miatt igen időigényes feladatnak ígérkezik. A Budapest-módosítást például információink szerint már tavaly év végén kérelmezték.
E. J.
