A Graphisoft bejelentette, hogy a társaság igazgatósága és felügyelőbizottsága egyhangú határozattal Ray Smallt választotta meg a Hollandiában bejegyzett Graphisoft N.V. vezérigazgatójává. Bojár Gábor, a társaság eddigi elnök-vezérigazgatója csak az elnöki posztot tölti be ezután, de továbbra is aktívan részt vesz a cégcsoport stratégiájának kialakításában. Az amerikai állampolgárságú Ray Small korábban a világ vezető IT-tanácsadó cégének számító, 1 milliárd dolláros forgalmú Gartner Group európai divíziójának egyik vezetője volt, november óta dolgozik a Graphisoftnál konzultánsként.
Bojár Gábor a NAPI Gazdaság kérdésére elmondta, hogy az alapítás után húsz évvel már igencsak időszerűnek érezte különválasztani a tulajdonosi-ellenőrző és a végrehajtó szerepköröket. A társaság három éve keresi a megfelelő jelöltet a vezérigazgatói posztra, ám ez nem volt könnyű. Ray Small nagy előnye, hogy személyében egyszerre képes az amerikai és az európai menedzsmentkultúrát ötvözni és egy globális informatikai cégnél szerzett 15 éves tapasztalatai sokat segíthetnek a Graphisoft világszintű működésének átszervezésében.
Az új vezérigazgató jövedelmének túlnyomó részét részvényopció formájában kapja, így közvetlenül érdekelt a magyar IT-részvény árfolyamának alakulásában. A munkamegosztás jegyében Bojár - mint megfogalmazta - végre azzal foglalkozhat, amit a legjobban szeret: a Graphisoft, illetve termékei jövőjéről álmodozhat.
K. G. T.
