A Raiffesien Bank Rt. újra nyilvános kötvénykibocsátást szervez. A legalább 1, legfeljebb 10 milliárd forintos össznévértékű kötvénymennyiségre március 18-án aukciót rendeznek, amelyen bárki részt vehet. A minimumösszegre a bankcsoport brókercége jegyzési garanciát vállalt. Ezúttal egy már kibocsátott papírból, a Raiffeisen II.-ből az úgynevezett rábocsátásos technikával adnak el újabb mennyiséget, a most értékesíteni tervezett csomag kondíciói megegyeznek a régebbivel.
A papírok változó kamatozásúak, kamatuk a mindenkori 3 hónapos BUBOR (bankközi hitelkamatláb) plusz 0,1 százalékpont. Az aktuális negyedévben, március 30-áig a kötvények kamata évi 9,75 százalék, de azóta a BUBOR csökkent, tegnapi értéke például évi 8,4 százalék volt. Az aukciós minimumárfolyamot az aukció előtti munkanapon teszik majd közzé, így ha névérték alatt sikerül jegyezni, a névleges kamatnál magasabb hozam is elérhető lesz. (Az aukción az adott napig felhalmozott kamatot is ki kell fizetni.) Az először tavaly szeptemberben kibocsátott papírok lejárata 2006. szeptember 30. (NAPI Gazdaság, 2001. szeptember 20., 11. oldal), szerepelnek a Budapesti Értéktőzsdén is, ám ritkán van rájuk kötés.
A PSZÁF egyúttal egy új, 100 milliárd forintos keretösszegű kötvénykibocsátási programot is engedélyezett a bank számára, amiből - és a pénzintézet korábbi nyilatkozataiból - kiderül, hogy a mostani kibocsátást alighanem újabbak követik (NAPI Gazdaság, 2002. január 8., 6. oldal).
E. J.
