BUX 138835.76 -0,47 %
OTP 44810 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A PM az alanyiakat kárpótolná

2002. március 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Politikai nyomásgyakorlással vádol meg nem nevezett vállalkozásokat a Kárpótlási Jegytulajdonosok Érdekvédelmi Egyesületének fizetési meghagyásával kapcsolatban Tállai András, a Pénzügyminisztérium (PM) államtitkára a sajtóhoz tegnap eljuttatott közleményében. Az államtitkár nehezményezi, hogy az egyesület röviddel a kárpótlási jegyek készpénzre váltásáról szóló követelésének eljuttatása után máris választ követel a minisztériumtól. Kifogásolja azt is, hogy miért találkoznak az egyesület képviselői László Csabával, a szocialisták pénzügyminiszter-jelöltjével, aki állítása szerint megoldást tud a problémára (a közlemény egyben felhívja a figyelmet arra, hogy korábban László Csaba is volt a PM államtitkára).
A közlemény aláhúzza, hogy a jelenlegi jegytulajdonosok jó része már nem alanyi jogosult kárpótolt, hanem olyan magánszemély vagy vállalkozás, aki, illetve amely korábban „időnként igen alacsony árfolyamon” vásárolta föl a jegyeket. E vállalkozások az államtitkár szerint „érthető üzleti érdekből” próbálnak politikai nyomást gyakorolni a minisztériumra a beváltás érdekében. Ez azonban „az adófizetők pénzéből történik, melynek terhére felelőtlenség lenne bármilyen megalapozatlan ígéretet tenni”. Ezzel szemben meg kell fontolni, hogy a bonyolult és a PM szerint időhatárhoz nem kötött probléma megoldása során - amelyen a pénzügyi és az igazságügyi tárca jelenleg közös erőfeszítéssel dolgozik - a korábbi gyakorlathoz hasonlóan hogyan lehet az alanyi kárpótoltakat előnyben részesíteni.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet