A 92 százalékban az E.O.N. tulajdonában levő Titász Rt. április 11-én tartja közgyűlését székhelyén. Amint a meghívóból kiderül, a társaság igazgatósága 200 forintos osztalékra tett javaslatot, ami az eredmény 92 százalékának felosztását jelenti. A Titász ezzel talán a leggyengébb osztalékfizető lesz a tőzsdén forgó áramszolgáltatók között, ami különösen azért szembetűnő, mert a társaság részvényeinek árfolyama ehhez képest kifejezetten magas.
A tőzsdei forgalomról ráadásul még azt sem lehet kijelenteni, hogy példátlanul alacsony lenne - jó néhány olyan illikvid részvény van a parketten, amely ennél is kisebb mennyiségben cserél gazdát. A forgalomnak ahhoz legalábbis bőven elégnek kellene lennie, hogy a papír árfolyama nagyot zuhanhasson. Még akkor is, ha figyelembe vesszük, hogy az egyik legkisebb közkézhányadú áramszolgáltatóról van szó, amelyben az EO.N már 92 százalék feletti tulajdonhányaddal bír.
Erre pedig ilyen osztalék ismeretében minden ok meg is lenne, hiszen - bár egyelőre csupán becsülni lehet - a legtöbb árampapír esetében ennél jóval magasabb osztalék várható. (A Dédász már bejelentette, hogy 370 forintot fizet részvényenként.) Az egyedüli kivétel az Émász lehet, ott azonban az árfolyam is jóval alacsonyabb. Mindazonáltal nem mondható, hogy a Titász árfolyamára egyáltalán nem hatott volna a gyenge eredmény és az alacsony osztalék, hiszen a részvény négyszáz forintot esett a gyorsjelentés megjelenése óta. Ez a csökkenés azonban még mindig elenyésző ahhoz képest, hogy összehasonlításos alapon hol kellene állnia az árfolyamnak. Így a minimális közkézhányadot birtokló részvényesek legfeljebb egy nagytulajdonostól jövő felvásárlási ajánlatban bízhatnak, aminek egyelőre semmi jele.
A. A. G.
