Szerdán a bankközi devizapiacon a forint erősebben nyitott a keddinél, délutánra gyengült, majd a nap vége felé ismét erősödött. Öt óra körül 11,70 százalékon állt az intervenciós sáv közepétől, ami 5 bázisponttal jobb pozíció az egy nappal korábbinál. Az euró késő délután 243,8, a dollár 278,90 forintot ért, az utóbbi a nemzetközi piacok fejleményei nyomán 1,20-1,30 forinttal olcsóbb lett. A forgalom továbbra is nyugodt, kiegyensúlyozott volt, a forint szűk sávban, 11,50-11,79 százalék között ingadozott a nap folyamán.
Az állampapírpiacon szerény, de általános hozamesés volt megfigyelhető, a másodpiaci referenciahozamok 1-4 bázisponttal csökkentek úgy a rövidebb, mint a hosszabb futamidőknél. A mai államkötvény-aukciók talán megmozgatják majd egy kicsit a csendes piacot. A külföldiek kezében levő állampapír-állomány az ÁKK adatai szerint az utóbbi időben kissé csökkent, a február közepi 1190-1200 milliárd forintról hétfőig 1172 milliárd forintra apadt.
A bankközi forintpiacon 40-60 bázisponttal, évi 8,20-8,60 százalékra emelkedtek az overnight kamatok, talán nem függetlenül attól, hogy kedden különösen sok pénz vándorolt a piacról az MNB kéthetes betétjébe. A tomnext kamatok 8,40-8,65 százalékon álltak. A BÁT devizapiacán szerény, 472 millió forintos napi forgalom mellett erősen átrendeződtek az elszámolóárak. A dollár minden határidőre esett, a legtöbbnél 1-3 forinttal, de a - nyilván korábban elavult - júniusi termin több mint 5 forinttal mozdult el. Az euró három legközelebbi terminusa 0,4-1 forinttal esett, a többi változatlan maradt.
E. J.
