BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szervezeti átalakítás a Mezőgépnél

2002. március 5. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mezőgép Rt. megszünteti a békéscsabai telephelyen működő mezőgazdasági gépgyár mint profitcenter működtetését, az üzem irányítását az orosházi mezőgazdasági gépgyár vezetése fogja ellátni. Az átalakítás következtében a békéscsabai mezőgazdasági gépgyártó részleg tevékenysége a termelés területére koncentrálódik. A szervezeti összevonás 2002. március 6-án kezdődik és várhatóan március 31-ig fejeződik be. Mint Furár György pénzügyi igazgatótól megtudtuk, a társaság 70 fős létszámleépítést tervez, ennek felét már végre is hajtották. A Mezőgép többségében adminisztratív területen dolgozó alkalmazottaktól válik meg, amitől a költségek csökkenését remélik. Az orosházi cég a tervek szerint április 19-én tartja rendes közgyűlését.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet