Hatalmas, 13,5 milliárd forintos részvényforgalom volt tegnap a Budapesti Értéktőzsdén. Ez azonban nem kis részben egy jelentős külföldi ügyfélállománnyal rendelkező brókercég milliárdos árfolyamértékű kötéseinek volt köszönhető. A nagy forgalom jelentős, több mint 164 pontos BUX-emelkedéssel járt, ennek fő motorja tegnap is az OTP volt. A BUX emelkedése figyelemre méltó annak fényében, hogy a nemzetközi piacokon tegnapi inkább a medve volt az úr.
A részvényfelaprózás után gyakorta bekövetkező erősödés alól úgy tűnik, az OTP sem lett kivétel, az immár 100 forintos névértékű részvény 2190 forinton zárta a napot. Ez közel ötszázalékos emelkedést jelent.
Volt nagy kötés a Matávra is, a távközlési részvény zárásra 1,6 százalékkal erősödött. Alig mozdult viszont a Mol, de a forgalom az olajrészvényre is nagyobb volt a szokásosnál. A gyógyszeripari szektort is az optimizmus jellemezte, a Richter 2,3 százalékot emelkedett. Jóval kisebb, de saját magához mérten szintén nem kicsi forgalom mellett szinte hajszálpontosan ugyanennyivel lett drágább az Egis is.
Nem volt eseménytelen a kisebb részvények piaca sem. A Démász 312 milliós forgalma jóval nagyobb volt a szokásosnál, ennek azonban szinte teljes egészét egy saját ügyfélkörön belül született kötés adta. A gépipari szektor napja is mozgalmas volt, a NABI közepes mértékű csökkenését a Rába 4,4 százalékos esése kísérte. Érdekes, hogy a Mezőgép eközben 3,7 százalékot emelkedett. A kárpótlási jegyek árfolyama tovább morzsolódott lefelé, a nap végén már csak 732 forintot adtak csak értük.
A. A. G.
