BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jutalomrészvény a Richter-dolgozóknak

2002. március 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Richter Gedeon Rt. 31 292 törzsrészvényt adott át jutalomként a társaság 2001. évi eredményes működése érdekében kimagasló teljesítményt nyújtó munkatársaknak - tájékoztatott az igazgatóság döntéséről a társaság a Magyar Tőkepiacban.
Mint emlékezetes, a gyógyszergyártó minden eddigit meghaladó, 24 milliárd 573 millió forint adózott eredményről adott hírt gyorsjelentésében. Bogsch Erik vezérigazgató ezzel egy időben arra figyelmeztette az elemzőket, hogy az erős forint és a csökkenő kamatbevételek miatt az idei eredmény elmaradhat a tavalyitól. Ezt megfigyelők 22-23 milliárdos eredménytervre fordították le. A jelentés közzétételekor Bogsch úgy nyilatkozott a NAPI Gazdaságnak, hogy a Richter osztalékpolitikája változatlan, vagyis a magyar eredmény negyedének kifizetését javasolják a részvényeseknek. Ez nagyjából részvényenként 300 forintos osztalékot jelent, szemben a tavalyi 270 forinttal.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet