BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötödölik az OTP Bank GDR-jeit

2002. március 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az OTP-részvény névértékének ezer forintról száz forintra történő változása a londoni SEAQ-on, illetve a német piacon forgó OTP-s GDR-okat (forgatható letéti igazolásokat) sem hagyja érintetlenül. Bár hivatalos döntés még nincs, lapunk megbízható forrásból úgy értesült, hogy a jelenlegi 1 régi részvény = 1 GDR arány is változik, méghozzá a részvényétől eltérő mértékben. A március 8-a utáni fordulónap után egy új GDR két új részvényt fog képviselni, így a jelenlegi GDR-ok névértéke ötödölődik. Mivel a tapasztalatok szerint a befektetők jobban szeretik a tizenvalahány dolláros árú papírokat, mint a drágábbakat (az OTP-GDR pénteken jellemzően 74 dolláron forgott), az ötödölés talán még kapósabbá teheti a magyar bankrészvényt.
A magyar piacon a múlt hét végén elterjedt pletykát, miszerint az OTP vezetése nagyobb arányú bónuszrészvény-kiosztásra készülne az április végi közgyűlésen (a tőketartalék terhére), OTP-s forrásaink cáfolták, sőt utaltak arra, hogy több tőzsdei cégtől eltérően az OTP még a menedzsment számára kidolgozott bónuszprogramhoz is a vásárolt saját részvényeket veszi igénybe (a papír 1994-es tőzsdei bevezetése óta egyetlen forinttal sem emelkedett a jegyzett tőke).
(NAPI)

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet