A Nafta Polska március 10-ig dönteni kíván a gdanski finomító sorsáról, és ennek érdekében találkozik a Rotch Energy, majd ezt követően a Mol képviselőivel is - jelentette a Bloomberg. Maciej Gierej, a Nafta Polska elnöke szerint a két korábban tett ajánlat közül az egyik mindent biztosít ahhoz, hogy Lengyelország második számú finomítója sikeres céggé válhasson. Azt azonban nem árulta el, hogy melyik ajánlatra gondol.
A hír azért érdekes, mert a Rotch elvben kizárólagos tárgyalásokat folytat már tavaly június óta a Nafta Polskával, és a lengyel kormánytól mindeddig csak olyan nyilatkozatok hangzottak el, melyek alapján úgy tűnt, hogy a Mol mint lehetséges vevő már szóba sem kerül. Ehhez képest új dolog, hogy a Mollal ismét tárgyalnának a Rafineria Gdanska eladásáról - különösen annak fényében, hogy a Rotch-csal kapcsolatosan azt is említi a hír, hogy mind a mai napig nem tudott megfelelő pénzügyi garanciákat bemutatni az általa vételárként és beruházás gyanánt tett egymilliárd dolláros ígérethez, amit a lengyel sajtó korábban megszellőztetett. Nagy kérdés, hogy a Rotch esélyeiről többször is pozitívan nyilatkozó új lengyel kormány a mostani tárgyalásokat még a kizárólagosság keretein belül képzeli-e el vagy a Mollal való mostani találkozó ennek végét jelenti.
(NAPI)
