BUX 138567.80 -0,67 %
OTP 44400 -1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra kaphatnak osztalékot a Styl-részvényesek

Hatszázmillió forinttal javult 2001-ben az előző évben még veszteséges szombathelyi Styl Rt. adó előtti eredménypozíciója, ám az exportőr cégtől meglepő teljesítmény csak kismértékben (70 millió forint erejéig) köszönhető az alaptevékenységnek, jóval inkább egy három éve vett kiskereskedelmi hálózat eladásának tudható be. A korábban a tőzsde legjobb osztalékfizetői közé tartozó Styl ismét fizet: részvényenként 40 forintot.

2002. február 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tíz éve tőzsdén lévő, többségében a szakmai befektető német Baumler család tulajdonában lévő Styl Rt. jelentős exportőr (a 4,25 milliárdos árbevétel háromnegyede külföldről származik), így a forint erősödése érzékenyen érintette. Néhány takarékossági lépésnek köszönhetően - a 2001. eleji 1774 foglalkoztatottból az év végére 1685 maradt, de még így is négyszer annyi alkalmazottja van a cégnek mint például a négyszer nagyobb bevételű Zwacknak - a Styl üzemi eredménye meghaladja az előző évit, de a profit távolról sem ennek köszönhető.
A Styl tavaly májusban eladta a Duna Divat Kft. 74 százalékát, méghozzá az 1998-as beszerzési árhoz képest csaknem 100 százalékos, 707 millió forintos árfolyamnyereséggel. A profitot - a hároméves, hitelből történt finanszírozás terhei mellett - 178 millióval csökkentette, hogy a Duna Divat készletleépítése érdekében pénzeszközöket kellett átadni a cégének. A befolyt csaknem másfél milliárd forintból sikerült visszafizetni 925 milliónyi hosszú lejáratú hitelt és félmilliárddal csökkenteni a rövid lejáratú hiteleket. A kamatkiadások 60 százalékkal csökkentek, így a 2000-ben még 172 millióra rúgó pénzügyi veszteség 609 milliós eredménybe fordult át. A Styl adó előtti eredménye kerek 500 millió forint, ami rekord a cég tízéves történetében. A 392 millió forintos adózott eredményből - mint a gyorsjelentésből kiderül - a tulajdonosok 70,8 milliót kívánnak osztalékra fordítani (többet nehéz lenne, mert a 200 milliós pénzállomány többsége kell a folyó működés finanszírozására), ami részvényenként 40 forintot jelent.
A ruházati cég - tulajdonosi szerkezete miatt - korábban is a tőzsde jó osztalékfizetői közé tartozott, csak a tavalyi év számított e tekintetben kivételnek. A társaság papírja ritka vendég a parketten, az utóbbi hetekben 900 és 1180 forint között születtek rá szórványos kötések. Megfigyelők szerint a Styl az egyik leginkább „kivezetésgyanús" részvény, ám eddig erre semmilyen konkrét jel nem mutat.
K. G. T.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet