A Mol 100 milliárd forintos kötvényprogramjának újabb lépéseként 30 milliárd forint össznévértékű kötvény kibocsátására adott engedélyt a PSZÁF. A 15-15 milliárd forintos kötvénycsomagokat március 5-én a tőzsde MMTS-rendszerében aukciós eljárással fogják értékesíteni. A kötvénykibocsátásból befolyó pénzt „általános vállalatfinanszírozási célokra” fordítanák, illetve a nyilvános ajánlattételben utaltak arra, hogy a Mol növelni szeretné adósságán belül a forinteszközök arányát.
A 2003/A/001 nevű sorozat egy egyéves diszkontkötvény, lejárata 2003. március 6-án lesz. A papír maximálisan elérhető hozamát az aukció napján teszik közzé, és az 100 bázisponttal (1 százalékponttal) haladja majd meg a hasonló diszkontkincstárjegyek piaci hozamát. A maximális hozam az 1 éves állampapír-piaci referenciahozam utolsó 3 napi átlagának 100 bázisponttal növelt értéke lesz, ami a tegnapi adat alapján évi 9,12 százalék lenne.
A 2005/A/001 kötvénysorozat bő hároméves. 2005. április 12-én jár le, fix, évi 7,75 százalékos kamatot fizet. Az aukció előtt itt is maximumhozamot szabnak meg, ami a 3 éves állampapír-piaci referenciahozamot 150 bázisponttal fogja meghaladni. Az aukciókon egyébként legalább 1 millió forintos ajánlatokkal lehet részt venni, és tehető úgynevezett nem kompetitív vagy átlagáras ajánlat is, amit a versengő ajánlatokból kialakult átlagárfolyamon teljesítenek. A kibocsátás forgalmazói a CA-IB Értékpapír, a CIB és az OTP értékpapírcégei, valamint a Deutsche Bank Rt.
A tavaly még 50 milliárdosnak mondott programnak decemberben volt az első 15 milliárdos kibocsátása. A kötvényeket akkor több mint kétszeresen túljegyezték, hozamfeláruk 66 bázispont lett.
E. J.
