Jan Kulczyk, Lengyelország leggazdagabb embere, a Kulczyk Holding tulajdonosa, a PKN Orlen privatizációja kapcsán a Mol tanácsadója tegnap azt nyilatkozta a Newsweek Polska magazinnak, hogy szeretné a Molt és az OMV-t rávenni, hogy versengés helyett közösen lépjenek fúzióra a PKN Orlennel. Hozzáfűzte, hogy ő maga is 10 százalékra szeretné növelni részesedését a PKN Orlenben.
Kulczyk nyilatkozata azért lehet fontos, mert igen befolyásos embernek számít Lengyelországban (két embere is helyett kapott a PKN most megválasztott felügyelőtanácsában) még akkor is, ha az előző kormány alatt közelebb volt a hatalomhoz. A Mol tanácsadójaként a lengyel sajtó szerint neki köszönhető az is, hogy a Molt választották ki a kizárólagos tárgyalásokra.
Ugyanakkor Kulczyk olyan alaptalannak minősítette, hogy még cáfolni sem akarta azt a feltételezést, hogy külön megegyezése lenne a Mollal, amelynek alapján később magas áron megvennék tőle a PKN-részvényeit.
(NAPI)
