Közel nyolcvan százalékkal romlott a Titász eredménye tavaly, ez a többi szolgáltatóhoz hasonlóan az első féléves áramárvitának volt betudható. A gyenge teljesítménynél ráadásul figyelembe kell venni, hogy a Titász közel 1,2 milliárdos üzleti eredményének majdnem fele, 521 millió forint rendkívüli eredményből származott, amit elsősorban a hálózatfejlesztésekkel kapcsolatosan felmerülő, külső résztvevők által fizetett összegek miatt könyvelhetett el a cég. A tavalyi osztalékfizetési rátából következtetve alig 245 forintot lehet feltételezni osztalékként, így az osztalékhozam alapján talán csak az Émász kevésbé vonzó áramszolgáltató-papír a Titásznál, sokkal alacsonyabb árfolyamával azonban mégis maga mögé utasítja a Titászt.
A külső körülmények kedvezőtlen változásaira a tiszántúli cég is a többi áramszolgáltatóhoz hasonlóan reagált. A hálózati veszteséget 12,3 százalékról 11,2 százalékra csökkentették, amivel a cég a szolgáltatók élvonalába tartozik. Sikerült növelni az eladott villamos energia mennyiségét is, több mint 3,7 százalékkal, és ami a Titásznál speciális tényező, ennek viszonylag jelentős részét (majdnem 20 százalék) saját erőműtől vásárolták (a Titász kizárólagos tulajdonában áll a Debreceni Erőmű, amelyet értelemszerűen 100 százalékban konszolidál).
A 79 százalékkal romló eredmény nem sok hatást gyakorolt a részvény árfolyamára. Ez nem meglepő annak fényében, hogy a társaság papírjainak minimális a közkézhányada, minthogy az E.ON Hungária Rt. immár 92,39 százalékos tulajdonnal rendelkezik
A. A. G.
