A horvát kormány csütörtöki ülésén véglegesített törvényjavaslat szerint az INA horvát kőolajipari vállalat 25 százalékát plusz egy részvényt stratégiai partnernek adják el, a HEP országos áramszolgáltató részvényeinek legkevesebb 15, legfeljebb 25 százalékát pedig tőzsdei nyilvános árverésen értékesítik - írta az Origo a horvát hírügynökségre hivatkozva.
A Mol Rt. többször is jelezte, hogy figyelemmel kíséri az INA privatizációját, mert részvétele jól illeszkedne térségbeli terjeszkedési politikájába.
A horvát gáz- és a kőolajvezeték-hálózat, csakúgy, mint az áramszállító távvezeték- és elosztó rendszer egyelőre állami tulajdonban marad. Slavko Linic, a horvát kormány gazdasággal foglalkozó alelnöke szerint az INA-nak befektetőre van szüksége, hogy külföldi lelőhelyeken jelen lehessen, gázvezetékeket és finomító berendezéseket építhessen. A belföldi verseny mellett a cégnek fel kell készülnie a terjeszkedésre a szomszédos országok piacán - mondta Linic.
(NAPI)
