A PSZÁF engedélyével módosították a Pillér II. Ingatlan Befektetési Alap kezelési szabályzatának a hozamfizetésről szóló részét, eszerint a tavalyi év után járó hozamot az értékpapírokon bélyegzéssel jelzik. Amint az alapkezelőtől megtudtuk, a változás oka, hogy elfogytak a hozamszelvények a fizikailag kinyomtatott értékpapírokon. A futamidő ugyanis eredetileg 2000 végéig tartott volna, de kétszer egy évvel meghosszabbították. (Az eredeti, 1994-ben született kezelési szabályzatban volt szó a hosszabbítás lehetőségéről, de a hozamszelvényekre már nem gondoltak.) Az utolsó, jövő év elején esedékes hozamot - a tőkével együtt - magáért az értékpapírért cserébe adják majd át, így lényegében csak egy, a most március 31-étől esedékes hozamfizetésről szóló szelvény hiányzik. Miután a papírok cseréje vagy újabb szelvényívek nyomtatása költséges megoldás lenne, a felügyelettel egyetértésben úgy döntöttek, hogy a bankfiókokban a hozamfizetést a befektetési jegyek hátoldalán történő bélyegzéssel jelzik majd.
E. J.
