Tovább süllyedtek a részvényárfolyamok a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX 0,7 százalékkal 7903 pontra csökkent, a kora délutáni mélyponton azonban 7845 ponton is járt. A vezető részvények közül a legnépszerűbb az OTP volt, a bankrészvény nap végi emelkedésével egyedüliként fékezte az index visszaesését. Mélypontját 19 560 forinton érte el, ezen az áron azonban erős vételi érdeklődés mutatkozott, így a zárókötés már negyed százalékkal a hétfői árfolyam fölött jött létre.
A Mol részvénye tovább csordogált lefelé, a nap végén már csak 5365 forintot adtak érte, ami egyszázalékos csökkenést jelent. A Matáv sem szerepelt túl jól, 955 forintos záróára másfél százalékot meghaladó esésnek felel meg. A gyógyszeripari részvények közül ezúttal is stabilnak bizonyult a Richter, az Egis viszont másfél százalékkal
12 850 forintra gyengült.
A nap vesztesei ismét a technológiai szektorhoz köthető részvények voltak, amelyeket a nem túl jó gyorsjelentések mellett a kedvezőtlen nemzetközi hangulat is lefelé húzott. A Graphisoft a gyorsjelentés közzétételét megelőző, 1400 forint fölötti árfolyamról immár csaknem 30 százalékot esett, tegnap újabb 5 százalékos veszteség után 1091 forinton zárt. A Synergon 2,5 százalékkal gyengülve 810 forinton zárt, a gyorsjelentés előtt még 900 forint körül volt. Pontosan ilyen mértékben, 2,5 százalékkal zuhant az Antenna Hungária is, a műsorszóró részvényének forgalma megközelítette a 40 millió forintot.
Rossz napot zárt a Pannonplast, a műanyagipari cég részvényeiért a nap végén már csak 2270 forintot adtak, ez háromszázalékos visszaesést jelent. A kárpótlási jegy nem tudta tartani a 600 forint fölötti szintet, tegnap alacsony forgalom mellett 4,5 százalékkal, 580 forintra esdett.
(NAPI)
