BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Semmit se csináltak a Factoryk

2002. február 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Második Deviza Factory Rt. (MDF) és a Rizikó Factory Rt. gyorsjelentéseik szerint tavaly nem végeztek semmilyen érdemi tevékenységet, egy-két részesedés értékesítésén kívül. Üzemi szinten egyenként 8-10 millió forint közötti veszteséggel zárták az évet. A szintén nem számottevő pénzügyi bevétel a Rizikónál nagyobbrészt osztalékból folyt be, ami mögött elsősorban az időközben értékesített Aranypók-csomag állhat. Az MDF-nél részesedés értékesítésének árfolyamnyereségét nevezték meg forrásként. Az MDF adózás előtt 1,3 millió forint veszteséget, a Rizikó 9,6 milliós nyereséget ért el. Mindkét társaság tőzsdei kivezetése küszöbön áll (NAPI Gazdaság, 2002. január 31., 11. oldal; február 6., 11. oldal).
(NAPI)

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet