A Második Deviza Factory Rt. (MDF) és a Rizikó Factory Rt. gyorsjelentéseik szerint tavaly nem végeztek semmilyen érdemi tevékenységet, egy-két részesedés értékesítésén kívül. Üzemi szinten egyenként 8-10 millió forint közötti veszteséggel zárták az évet. A szintén nem számottevő pénzügyi bevétel a Rizikónál nagyobbrészt osztalékból folyt be, ami mögött elsősorban az időközben értékesített Aranypók-csomag állhat. Az MDF-nél részesedés értékesítésének árfolyamnyereségét nevezték meg forrásként. Az MDF adózás előtt 1,3 millió forint veszteséget, a Rizikó 9,6 milliós nyereséget ért el. Mindkét társaság tőzsdei kivezetése küszöbön áll (NAPI Gazdaság, 2002. január 31., 11. oldal; február 6., 11. oldal).
(NAPI)
