A következő hetekben fokozatosan elkezdik a két, eredetileg belföldi részvények vásárlására szakosodott alap, az OTP Quality (részvényalap) és az OTP Paletta (vegyes alap) feltöltését kelet-európai, elsősorban cseh és lengyel részvényekkel - tudtuk meg az alapkezelőtől. Ezek aránya a részvényportfólión belül várhatóan 50 százalék körül alakul majd.
Az alapok kezelési szabályzatában már korábban lehetővé tették a nyitást, ám most látták elérkezettnek az időt a tényleges vásárlásokra. Az alapkezelő szerint a BÉT-en túlságosan alacsony az igazán likvid papírok száma.
E. J.
