BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szelvényvágás az Egisnél

2002. február 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ma már a 2000-es év utáni osztalékra jogosító osztalékszelvény nélkül forog az Egis. A 90 forintos szelvény nem igazán sarkallta vásárlásra a befektetőket, az 1,1 százalékos BUX-emelkedés mellett az Egis 1,5 százalékkal, 12 ezer forintra erősödött, miközben csupán 7154 darab fordult meg eddig a tőzsdén. A társaság tavaly fő tulajdonosát a francia Servier-t követve áttért az októberben kezdődő üzleti évre, így a tavalyi osztalékot valójában csak 9 hónap (január-szeptember) eredményéből fizetik, a kifizetési hányad megegyezik az egy évvel korábbival.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet