A Gazprom azt tervezi, hogy csődeljárást kezdeményez leányvállalata, a Szibur ellen. A lépéstől azt reméli, hogy visszaszerzi annak a 654 millió dollárnak egy részét, amivel a Szibur tartozik - jelentette a Bloomberg. Az ügyet a szibériai Szalehard város bírósága fogja vizsgálni március elején. A Gazprom szeretné elérni, hogy készpénzt kapjon vissza a Szibur által a Gazprom garanciája mellett felvett hitelekért - nyilatkozta Alekszander Rjazanov, a mamutvállalat vezérigazgató-helyettese. A csődeljárás az egyetlen módja, hogy pénzt lássunk viszont a Sziburtól. Más próbálkozásaink ugyanis nem hoztak kézzelfogható eredményt - tette hozzá.
A világ földgáztartalékainak 20 százalékával rendelkező Gazprom jelenleg sorra próbálja visszaszerezni azokat a részesedéseit és eszközeit, amelyeket a tavaly májusban leváltott vezérigazgató, Rem Vjahirev idején vesztett el. A Szibur pénzügyi igazgatóját, Jakov Goldovszkijt január 9-én vették őrizetbe azzal a váddal, hogy a Szibur eszközeinek eladásából magánvagyonát gyarapította.
(NAPI)
