BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csődvédelem alá kerülhet a Szibur

Márciusban csődvédelem alá kerülhet a BorsodChem Rt. szakmai befektetője, a magyar vegyipari cégben 25 százalékkal rendelkező OAO Szibur. Az orosz cég anyavállalatával, a Gazprommal szemben 654 millió dollárnyi tartozást halmozott fel, aminek visszaszerzése érdekében a Gazprom - úgy tűnik - a korábbinál határozottabb eszközökhöz folyamodik.

2002. február 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Gazprom azt tervezi, hogy csődeljárást kezdeményez leányvállalata, a Szibur ellen. A lépéstől azt reméli, hogy visszaszerzi annak a 654 millió dollárnak egy részét, amivel a Szibur tartozik - jelentette a Bloomberg. Az ügyet a szibériai Szalehard város bírósága fogja vizsgálni március elején. A Gazprom szeretné elérni, hogy készpénzt kapjon vissza a Szibur által a Gazprom garanciája mellett felvett hitelekért - nyilatkozta Alekszander Rjazanov, a mamutvállalat vezérigazgató-helyettese. A csődeljárás az egyetlen módja, hogy pénzt lássunk viszont a Sziburtól. Más próbálkozásaink ugyanis nem hoztak kézzelfogható eredményt - tette hozzá.
A világ földgáztartalékainak 20 százalékával rendelkező Gazprom jelenleg sorra próbálja visszaszerezni azokat a részesedéseit és eszközeit, amelyeket a tavaly májusban leváltott vezérigazgató, Rem Vjahirev idején vesztett el. A Szibur pénzügyi igazgatóját, Jakov Goldovszkijt január 9-én vették őrizetbe azzal a váddal, hogy a Szibur eszközeinek eladásából magánvagyonát gyarapította.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet