BUX 137704.05 -1,28 %
OTP 44220 -1,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma döntenek az INA privatizációjáról

2002. február 6. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A horvát kormány várhatóan ma dönt az INA privatizációjáról, jelentette be Goranko Fizulic gazdaságügyi miniszter a Népszabadság értesülése szerint. A miniszteri bejelentés szerint az INA-nak stratégiai partnert keresnek és a társaság alaptőkéjének 30 százalékát kínálnák fel neki.
A hírt itthon az teheti érdekessé, hogy a társaság iránt korábban nagyon komolyan érdeklődött a Mol Rt. is, a magyar olajtársaságot három évvel ezelőtt szívesen fogadták a horvátok, egészen a nyilvános bemutatkozásig eljutottak. Csák János akkori Mol-elnök elképzelései szerint a két társaságot egyesítették volna. Később a Horvátországban lezajlott politikai változások miatt az ügy feledésbe merült, a horvátok azonban úgy tűnik, emlékeznek rá, hiszen a Mol neve most is említésre került.
A Mol ugyanakkor azóta is többször hangoztatta, hogy stratégiájának középpontjában áll a régióbeli terjeszkedés, és minden ezzel kapcsolatos lehetőséget megvizsgál. Nagy kérdés azonban, hogy a korábban Horvátországban is a Mol versenytársaként emlegetett OMV új stratégiájába a továbbiakban is belefér-e az esetleges horvát akvizíció. A horvát kormány bejelentése ugyanakkor a privatizációs szakasz nagyon kezdeti állapotára utal, így a két olajtársaság szándékai is várhatóan csak a későbbiekben körvonalazódhatnak majd.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet