BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb Pick-közgyűlés

2002. február 5. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Pick Szeged igazgatósága március 11-ére újabb - az utóbbi három hónapban immár a negyedik - rendkívüli közgyűlését hívta össze. A közgyűlés napirendjén egyetlen pont, az alapszabály módosítása szerepel. Lapunk az igazgatóság elnökétől úgy értesült, hogy az alapszabály egyik, tavaly óta sokat vitatott pontját érinti a módosító javaslat, azt, amelyik a közgyűlési részvételt 60 napos regisztrációs időhöz köti. Mint ismeretes, a BÉT tőzsdetanácsa tavaly egymillió forintos - a kiszabható legmagasabb - bírsággal sújtotta a szalámigyárat, mivel az a közgyűlési részvételt nem a BÉT szabályzatában szereplő időhatárhoz - a részvényesi megfeleltetés a közgyűlést megelőző 5-10. nap közé eshet - szabta. Akkor a Pick fő tulajdonosa egy esetleges ellenséges kivásárlás megakadályozásának eszközét láthatta a 60 napos kikötésben, ez azóta nyilván elvesztette értelmét.
(NAPI)

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet