A Mol 5-10 éven belül 10 százalék körüli piaci részesedést akar elérni a romániai kiskereskedelmi üzemanyagpiacon, a jelenlegi 2-3 százalékkal szemben - mondta el az MTI-nek Sivó Imre, a lakossági szolgáltatások divíziójának vezetője.
A Mol jelenleg 42 benzinkúttal rendelkezik Romániában, amit a kitűzött cél szerint 100-120-ra kell növelni az elkövetkezendő években - mondta Sivó. A második hely megszerzéséért a Shellt kell megelőznie a Molnak. A magyar cég romániai befektetéseinek értéke 80 millió dollár körül van, amivel a tizedik legnagyobb külföldi befektető. Romániában a kedvező gazdasági környezetváltozás hatására már nyereséget lehet elérni a benzinkúthálózat üzemeltetésén. Ezért döntött a Mol úgy, hogy további beruházásokba kezd az országban. Korábban a cég romániai leányvállalata az állami olajvállalat, a Petrom sajátos árképzése és a lej leértékelődése miatt folyamatosan veszteséges volt.
(NAPI)
