BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új vezérrel új stratégia az omv-nál

2002. január 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az OMV osztrák olajipari társaság januártól hivatalba lépett vezérigazgatója, Wolfgang Ruttenstorfer az eddigi, részesedésvásárlásokra alapozott stratégiával szemben a belső fejlesztést helyezi előtérbe. Ennek jegyében a cég 2,7 milliárd euróra tervezi növelni befektetéseit 2002 és 2004 között, és meg akarja duplázni piaci részesedését a következő öt-hét évben. Az OMV fenntartja a PKN Orlen állami tulajdonban lévő részére tett ajánlatát, noha bizonytalan a varsói helyzetet illetően.
A tervezett összeg 64 százaléka a növekedést és a bővítést szolgálja, a többit ésszerűsítésekre és fenntartásra fordítják. A tervezett kiadás 42 százalékát feltárásokra és a kitermelés fejlesztésére költik a három év alatt. Mintegy 1 milliárd eurót a konszern finomítói és értékesítési részlegének fejlesztésére és az OMV bulgáriai, romániai és jugoszláviai kiskereskedelmi hálózatának további bővítésére szánnak.
A benzinkúthálózat az OMV továbbra is Kelet-Európára összpontosít, elsősorban saját benzinkutak építését tervezi. Ehhez az OMV-nak évi 10 millió tonnáról évi 20 millióra kell növelnie feldolgozókapacitását. Ezért továbbra is érdeklődik olajfinomítók iránt Közép-és Kelet-Európában, de esetleg a Balkánon is.
Az OMV az adódó akvizíciós lehetőségekre tekintettel egy 500 millió eurós, ötéves futamidejű szindikált bankhitel felvételén munkálkodik, ennek feltételeit február 5-ig kell rögzíteni. „Pénzügyi helyzetünk jó, egyszerűen fel akarunk készülni, hogy adott esetben gyorsan tudjunk lépni" - mondta Ruttenstorfer. Részvénykibocsátást nem terveznek.
(NAPI-MTI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet