A Budapesti Értéktőzsde közzétette a „tőzsdei legek” versenyének egyes kategóriáiban az I. helyezettek listáját. A sorrendet a tőkepiaci szereplők és a nagyközönség szavazatai alapján állapították meg. A díjakat 2002. január 25-én osztják ki. A versenyben tarolt a Concorde, ezt a vállalkozást választották a legjobb befektetési szolgáltató cégnek, első a származékos piaci forgalom tekintetében, övé a legjobb elemző (Vágó Attila), de még a legjobb internetes oldal is. Az OTP viszont kibocsátói oldalról vitt el több díjat, így a legjobb kibocsátó és egyben a legjobb befektetés címét is. A tőzsdei hírek tekintetében a Portfolio bizonyult a legjobbnak és tőle került ki a legjobb tőzsdei újságíró is (Sándorfi Balázs). A legjobb hitelpapír-kibocsátó az FHB lett, míg a legjobb bróker a takarékbrókeres Marosi Gábor. Az adatszolgáltatók versenyében a Reuters nyert, míg az év tőzsdeembere Horvát Zsolt, a BÉT ügyvezetője lett.
(NAPI)
