A lengyel olajipar privatizációjáért felelős Nafta Polska tegnap bejelentette, hogy bizonytalan időre elhalasztják a PKN Orlen 17,58 százalékos részvénycsomagjának eladásáról szóló döntést – jelentette az MTI. Az immár sokadik halasztást a privatizációval összefüggő problémák bonyolultságával és a döntésnek a lengyel gazdaságra, különösen az olaj- és petrolkémiai ágazatra gyakorolt nagy hatásával magyarázták. Nem szóltak viszont arról, hogy a továbbiakban mely céggel folytatnak tárgyalásokat, a Mollal történt (három hónapon keresztül tartó) megbeszéléseket tovább értékelik. Megfigyelők felhívják a figyelmet arra, hogy a lengyelek a brit Rotch Energyvel sem jutottak még megegyezésre a gdanski finomító ügyében, pedig ott már mintegy fél éve folyik az egyezkedés. A lengyel sajtó szerint a politikusok időhúzása végül oda vezethet, hogy a vevőjelöltek lépnek vissza az ügylettől.
(NAPI)
