BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb jelentkező a lengyel olajprivatizációban

2002. január 16. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lassan egy éve tartó lengyel olajipari privatizációs huzavonában már szinte megszokott nem hivatalos információkat újabbal szaporította a PAP hírügynökség tegnapi jelentése. Eszerint az OMV visszatérhet a PKN Orlen olajvállalat részvényeiért folyó versenybe, miután a múlt héten eredménytelenül lezárult a Mollal folytatott tárgyalásokra adott három hónapos kizárólagossági időszak - jelentette az MTI.
A privatizációért felelős állami holding, a Nafta Polska korábbi közlése szerint a héten dönteni fog a PKN és a gdanski finomító sorsáról is. Habár ilyen ígéretet már többször tettek, a lengyel privatizációs szervezetnek lassan valóban dönteni kellene legalább arról, hogy a kisebbik finomítót odaadja-e a Rotch Energynek, vagy pedig - a másik sokat emlegetett elképzelés szerint - a PKN kapja meg. Ezzel kapcsolatban új hír, hogy a Jukosz orosz olajkonszern alelnöke tegnap Lengyelországban kijelentette, cége is érdeklődik a Rafineria Gdanska privatizációja iránt. Mihail Jelfimov a Vlagyimir Putyin orosz államfő hivatalos lengyelországi látogatásával egy időben megnyílt 2. lengyel-orosz gazdasági fórumon kijelentette, hogy ha a brit Rotch Energyvel folyó tárgyalások nem vezetnének eredményre, a Jukosz szívesen részt venne a magánosításban.
A hovatovább beláthatatlan hosszúságúra nyúló lengyel privatizációs szappanopera tehát a héten akár fordulóponthoz is érkezhet (ha döntés születik a Rafineria Gdanska sorsáról), a vége azonban még messze van. Kivált ha igaz Wieslaw Kaczmarek kincstárügyi miniszter korábbi nyilatkozata, amely szerint a PKN-részvénycsomaggal kapcsolatban legkorábban április-májusban hozzák meg a végleges döntést.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet