BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sikerrel zárult a Pick-ajánlat

Az Arago Rt. január 7-én lezárult Pick-ajánlata nyomán 44 százalékról 84,15 százalékra növelte befolyását a Pickben. A társaság 5 milliárd 465 millió forintot költött a felvásárlásra - mondta a NAPI Gazdaságnak Leisztinger Tamás, a Pick Rt. igazgatóságának elnöke. A nagyobb befektetési alapok kivétel nélkül elfogadták az ajánlatot, közkézen mintegy félmillió szalámirészvény maradt.

2002. január 9. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Január 7-én zárult le az Arago ajánlata, amelynek során a Concorde Értékpapír Rt. mintegy 1 millió 280 ezer részvényt vásárolt föl. Leisztinger Tamás elnök lapunknak nyilatkozva sikeresnek minősítette az ajánlatot, annál is inkább, mert az Arago minimális célkitűzése az 50, az optimista a 75 százalék elérése volt. Mint ismeretes, a Pick január 4-i rendkívüli közgyűlése elvetette a 260 ezer saját részvény beadását az ajánlatba (NAPI Gazdaság, 2002. január 7., 9. oldal), maga az Arago nem vett részt a szavazásban. A saját részvények levonása után az Arago mintegy 2 millió 750 ezer részvénnyel rendelkezik, ami 84,15 százalékos befolyást jelent.
Ez az arány valószínűleg bőven elegendő számára, mivel ha 90 százalék fölé jutott volna, szembekerül a „kiszorítani, de hogyan?” dilemmájával. Mint ismeretes, nem teljesen egyértelmű, hogy a tavaly indult ajánlatoknál a tavalyi vagy az idei jogszabályok szerint lehet végrehajtani a kisrészvényesek kiszorítását. A különbség nem elhanyagolható, mivel az új tőkepiaci törvény ezt már csak a sajáttőke-értéken teszi lehetővé.
Leisztinger elmondta, a magas elfogadási arány is bizonyítja, hogy az Arago és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) hallgatólagos megállapodásaként megszületett 4270 forintos ajánlati árfolyam (amely 500 forinttal magasabb az eredeti elképzeléseknél és 700 forinttal az előző hat hónap tőzsdei átlagánál) a legtöbb befektető számára korrektnek tűnt.

Az Arago a 84 százalékos többség birtokában minden bizonnyal a tőzsdei kivezetésre fog szavazni a Pick következő, február 4-i közgyűlésén.
Az Arago korábbi becslések szerint mintegy 13 milliárd forintot költött a Pickben a 44 százalékos befolyás megszerzésére, amelyet most további 5 milliárd 465 millió forint egészít ki. A legnagyobb Pick-tulajdonosok - az OTP és a Budapest Bank alapkezelői, a CIB és az ING - piaci információk szerint fölajánlották papírjaikat (a tőzsdei kivezetés fenyegetésével a háttérben nem is nagyon tehettek mást), a közkézen maradt 515 ezer részvény túlnyomórészt kisbefektetőknél található. E pakett megszerzése az ajánlati árfolyamon mintegy 2,1 milliárd forintba kerülne, így a teljes ellenőrzés az Arago számára 20 milliárd forintot meghaladó összegbe, a Pick saját tőkeértékének mintegy kétharmadába kerülne.
(NAPI)

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet