Közel 8,5 milliárd forintos forgalommal és 170 pontot meghaladó indexemelkedéssel zárta a hét utolsó napját a Budapesti Értéktőzsde. A szebb napokra emlékeztető szárnyalásban a legnagyobb szerepet az OTP játszotta, de jelentős mértékben erősödött a többi blue chip is. A nap folyamán szinte végig erős vételi érdeklődés jellemezte a piacot, 2,38 százalékos indexemelkedést eredményezve.
A nap főszereplője kétségkívül az OTP volt, amely minden eddiginél magasabb, 16 950 forintos áron zárt. A bankpapír forgalma megközelítette a kétmilliárd forintot és a nap folyamán szinte folyamatosan emelkedett, az utolsó percek is csupán az intenzív kereslet mérsékelt enyhülését hozták. Az OTP az előző napok bizonytalanságait követően a tegnapi 4,63 százalékos emelkedésével felzárkózott a többi vezető részvény mellé. A korábban gyengébben szereplő Matáv ugyancsak tegnap kapott lendületet, forgalmi szempontból visszaszerezte vezető szerepét és közel 2 százalékkal, 943 forintra erősödött, úgy, hogy egy ideig 962 forinton is akadt rá vevő. Az előző nap még erőteljesen emelkedő Mol árfolyama tegnap viszont már jóval visszafogottabban, 0,7 százalékkal erősödött.
Jól szerepeltek tegnap a gyógyszerpapírok is, a Richter nagy forgalom mellett közel 3, az Egis pedig több mint másfél százalékkal emelkedett.
A kisebb részvények piacán is szokatlanul mozgalmas napot tudhat maga mögött a BÉT. Az Inter-Európa piacán egy a tőzsdére bevezetett teljes részvénymennyiségnek közel 3 százalékára rúgó, névértéken született kötés borzolta a kedélyeket, miközben a papír jellemző piaci ára 970 forint körül mozgott. Az Elmű piacán szintén nagy kötésekből adódó, kifejezetten nagy forgalom mellett több mint 7 százalékot esett az árfolyam.
A külföldön beindult IT-hossz hatására több mint 4 százalékot erősödött a Graphisoft. A Synergon majdnem ugyanilyen mértékben emelkedett, az IT-cégek közül egyedül az Antenna csökkent valamelyest.
A. A. G.
