Az Arago Befektetési Rt. 7 milliárd forintra emelte a társaság alaptőkéjét - derült ki a cég tegnap megjelentetett közleményéből. Az alaptőke-emelést a december 19-i igazgatósági ülésen határozta el a testület, ahol kijelölték a Leisztinger Tamás által ellenőrzött Domestore Kft.-t, amely egyedüliként jegyezheti le a 3250 forintos áron, tehát a tőzsdei ár közel nyolcszorosán kibocsátott 646 ezer 995 darab új részvényt.
Az új G sorozatú, 1000 forint névértékű részvények a korábbi D és F sorozatú papírokkal mindenben megegyező jogokat biztosítanak, sőt még tulajdonosuk is megegyezik, hiszen a két korábbi sorozat is teljes egészében a Domestore Kft.-nél van. A Domestore tulajdonrésze a mostani alaptőke-emeléssel a korábbi 51,46 százalékról 55,94 százalékra nő, befolyása a korábbi 89,74 százalékról 90,83 százalékra emelkedik (az elsőbbségi részvények miatt).
Az alaptőke-emelés időzítése semmiképpen nem meglepő. Ha figyelembe vesszük, hogy a társaság nemrégiben tett ajánlatot a Pick részvényeire - ami a PSZÁF által kikényszerített magasabb árfolyam miatt akár 8 milliárd forintos kötelezettséget ró az Arago holdingra -, kifejezetten jól jöhet az a mintegy 2,1 milliárd forint, ami a Domestore Kft.-ből kerül a cégbe.
A. A. G.
