A Mol tegnap bejelentette, hogy kizárólagos tulajdonában álló szlovákiai leányvállalatát, a Mol Slovenskót értékesíti a Slovnaftnak. A leányvállalat Szlovákiában üzemanyag- és kenőanyag-nagy- és kiskereskedelmi tevékenységet végez, valamint 17 töltőállomással is rendelkezik. A tranzakció lezárására várhatóan 2002 első felében kerül sor, miután a szlovák versenyhivatal megvizsgálta az ügyletet - jelentette az MTI. A Mol Slovensko, amely 1996-ban 318 millió forint alaptőkével jött létre, 1999-ben 4 milliárdot meghaladó árbevételt realizált. A két társaság gazdálkodásában vélhetően nem okoz majd különösebben nagy változást a tranzakció. A Mol ezt a leányvállalatát még korábban, a Slovnaft-beli részesedésszerzés előtt alapította. A szlovák olajvállalat megvásárlása óta nem volt sok értelme Szlovákiában a külön leányvállalat fenntartásának, így az eladás logikus döntés, különös tekintettel arra, hogy közeledik az az időpont - a Slovnaftba való beszállástól számított 8 lezárt üzleti negyedév -, amikor a Mol már többséget szerezhet a Slovnaftban. A mostani tranzakcióval a Mol szlovákiai tevékenysége egységes irányítás alá kerülhet.
A. A. G.
