Számel László magánbefektető bejelentette, hogy tőzsdei vásárlással 5,73 százalékra emelkedett tulajdonrésze a Második Deviza Factory Rt.-ben. A bejelentésre a júliusban módosított felvásárlási és befolyásszerzési szabályok adtak okot. Az öt évvel ezelőtt határidős devizaműveletekre alapított, majd a Bankártól a Dunainvest gondozásába átkerült, és mára inkább hosszú távú, kevésbé likvid befektetésekkel (Aranypók, Vylyan, Rizikó Factory) rendelkező társaság a BÉT legkisebb (170 millió forintos) jegyzett tőkéjű és legalacsonyabb, alig 50 millió forintos kapitalizációjú cégévé vált, így az 5 százalékos küszöb elérése az MDF-ben nem ugyanakkora jelentőségű, mint mondjuk a Molban.
(NAPI)
