Sorra zárt részvénytársasággá alakulnak a kilencvenes évek jellegzetes OTC-részvényeinek kibocsátói. A PSZÁF a múlt héten mentesítette a nyilvános társaságokra vonatkozó adatszolgáltatási kötelezettségek alól a Buszesz Rt.-t, igaz, a társaságnak egy két évvel ezelőtt végrehajtott részvénycsere óta alig maradt kisrészvényese. A Buszesz 1992-ben került az osztrák Mauthner Markhof élelmiszer-ipari konszern tulajdonába, majd 1993-ban az ÁVÜ az akkori alaptőke 11 százalékát, 300 millió forintnyi részvényt kárpótlási jegyért ajánlott fel cserére a magyar kisbefektetőknek. A 4 részvény 3 jegyért cserearány miatt vonzó részvényeket lejegyezték, mivel akkoriban úgy tűnt, a Buszesz is eljuthat a tőzsde parkettjére. Az első két-három évben, amíg ez a remény élt (és a cég osztalékot is fizetett), a Buszesz-papírok az OTC-piacon 50-85 százalék közötti árfolyamon forogtak, később azonban - részben a veszteségek, részben a fő tulajdonos csendben zajló visszavásárló akciói nyomán - eltűntek.
(NAPI)
