Várhatóan 16 százalék körüli forgalomcsökkenést szenved el idén a Mol romániai leányvállalata - jelentette az MTI. A társaság, mely összesen 42 benzinkúttal van jelen a román piacon, várhatóan 50 millió dollár körüli forgalmat ér el 2001-ben az első kilenc hónap 34 millió dollárja után. Kósza Aliz, a Mol Romania vezérigazgatója a Ziarul Financiar gazdasági napilapnak elmondta, a társaságnak nehéz éve volt az idén. A fő gondot - ami az országban jelen lévő összes külföldi üzemanyag-forgalmazó társaságnak gondot okoz - a Petrom árpolitikája jelenti. A piac 60 százalékát ellenőrző állami forgalmazónak ugyanis - a Mol tavalyi éves jelentését idézve - „sajátos az árazási gyakorlata”, ami miatt a társaság forgalma tavaly is elmaradt a lehetőségektől.
(NAPI)
