BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökken a Mol Romania forgalma

2001. december 13. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Várhatóan 16 százalék körüli forgalomcsökkenést szenved el idén a Mol romániai leányvállalata - jelentette az MTI. A társaság, mely összesen 42 benzinkúttal van jelen a román piacon, várhatóan 50 millió dollár körüli forgalmat ér el 2001-ben az első kilenc hónap 34 millió dollárja után. Kósza Aliz, a Mol Romania vezérigazgatója a Ziarul Financiar gazdasági napilapnak elmondta, a társaságnak nehéz éve volt az idén. A fő gondot - ami az országban jelen lévő összes külföldi üzemanyag-forgalmazó társaságnak gondot okoz - a Petrom árpolitikája jelenti. A piac 60 százalékát ellenőrző állami forgalmazónak ugyanis - a Mol tavalyi éves jelentését idézve - „sajátos az árazási gyakorlata”, ami miatt a társaság forgalma tavaly is elmaradt a lehetőségektől.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet