BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyéves diszkontkötvényt bocsát ki a Mol

2001. december 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol Rt. 50 milliárd forintos keretösszegű kötvényprogramjához kapcsolódóan 15 milliárd forint névértékben egyéves diszkontkötvényt bocsát ki, amelyet aukciós formában értékesít. A nyilvános kibocsátású papír lejárata 2002. december 18., a legmagasabb elfogadható hozam az aukció során 100 bázisponttal haladhatja meg a december 14-ét megelőző három napban érvényes egyéves ÁKK-referenciahozam átlagos szintjét. Az aukció során természetesen először a legalacsonyabb hozamszintre érkező ajánlatokat fogadja el a Mol, mindaddig, amíg el nem fogy a 15 milliárd. A kötvények forgalmazója a CA-IB. Megfigyelők szerint viszonylag magas túljegyzés várható, az ajánlatok többsége vélhetően a 30-60 pontos felár sávjában fog koncentrálódni, ám biztos bőven akadnak majd brókerek, akik - próba szerencse alapon - 95-100 bázispontra tesznek ajánlatot.
A Mol hitelállománya 2001. szeptember végére elérte a 351 milliárd forintot, amelynek több mint fele forintalapú. Ezek arányát szeretnék tovább emelni, e célt szolgálja az 50 milliárdos kötvényprogram is. A 15 milliárdos egyéves diszkontkötvény az olajcég 100 milliárdos rövid lejáratú hitelállományához képest nem jelentéktelen részt képvisel. A papíroknak vélhetően viszonylag élénk másodlagos forgalma is várható, hiszen a Mol bonitása - legalábbis éven belül - aligha lehet kétséges.
K. G. T.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet