BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A lengyelek tovább tárgyalnak a Mollal

2001. december 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az előzetes pletykák és nyilatkozatok ellenére január 12-ig a Mollal folytatják a tárgyalásokat a PKN 17,58 százalékos részvénycsomagjának eladásáról - írja a Dow Jones. Az eredetileg is három hónaposra tervezett kizárólagos tárgyalási időszak végén döntenek arról, hogy kötnek-e vele szerződést vagy újra visszatérnek az OMV-hez, amely egyébként bécsi sajtóértesülések szerint fenntartja ajánlatát. Wieslav Kaczmarek kincstárügyi miniszter - sokszor önmagának is ellentmondó nyilatkozatai szerint - nem lát nagy üzletet a Mol ajánlatában, de azért a tárgyalásokat lefolytatják. A Rafineria Gdanska privatizációja viszont már biztosan jövőre húzódik, a Rotch Energy ugyanis nem tudott kellő anyagi biztosítékokat adni az ügyletre vonatkozóan.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet