Személycserékkel kezdődött a hét a Nafta Polskánál Lengyelországban. Új elnököt neveztek ki Maciej Gierej személyében, aki a Rzeczpospolita című lengyel lap szerint az új kincstárügyi miniszter Wieslaw Kaczmarekhez áll közel és várhatóan döntő szava lesz mind a PKN, mind a gdanski finomító privatizálásában. Gierej már volt a Nafta Polska igazgatóságának elnöke idén májusig, akkor azonban az egész testülettel egyetemben lemondott, mivel nem értett egyet a kincstárügyi minisztérium elképzeléseivel a két olajvállalat privatizációjával kapcsolatban - írta az MTI. A most lemondott elnök, Marek Gutowski az igazgatóság tagja maradt. Az idén már harmadik Nafta-menedzsmentváltás a Rzeczpospolita szerint lényegében semleges abból a szempontból, hogy a Mol-PKN ügylet továbbra is bizonytalan maradt, a gdanski finomító pedig továbbra is a Rotch Energyhez kerülne. A Gazeta Wyborcza szerint viszont a változás rontja a Mol-PKN egyesülés esélyeit.
A. A. G.
