BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új elnök a Nafta Polskánál

2001. november 20. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Személycserékkel kezdődött a hét a Nafta Polskánál Lengyelországban. Új elnököt neveztek ki Maciej Gierej személyében, aki a Rzeczpospolita című lengyel lap szerint az új kincstárügyi miniszter Wieslaw Kaczmarekhez áll közel és várhatóan döntő szava lesz mind a PKN, mind a gdanski finomító privatizálásában. Gierej már volt a Nafta Polska igazgatóságának elnöke idén májusig, akkor azonban az egész testülettel egyetemben lemondott, mivel nem értett egyet a kincstárügyi minisztérium elképzeléseivel a két olajvállalat privatizációjával kapcsolatban - írta az MTI. A most lemondott elnök, Marek Gutowski az igazgatóság tagja maradt. Az idén már harmadik Nafta-menedzsmentváltás a Rzeczpospolita szerint lényegében semleges abból a szempontból, hogy a Mol-PKN ügylet továbbra is bizonytalan maradt, a gdanski finomító pedig továbbra is a Rotch Energyhez kerülne. A Gazeta Wyborcza szerint viszont a változás rontja a Mol-PKN egyesülés esélyeit.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet