BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rendkívüli közgyűlés a Sziburnál

2001. november 20. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BorsodChem Rt. szakmai befektetőjének, az orosz AK Sziburnak az igazgatótanácsa legutóbbi ülésén úgy döntött, hogy 2002. január 9-ére összehívja a részvényesek rendkívüli közgyűlését - tájékoztatta lapunkat az orosz cég. A napirenden szerepel a Szibur szervezeti szabályzatának módosítása, az igazgatóság bizonyos hatásköreinek a kitűzött határidő előtti megszüntetése, illetve a testület számszerű összetételének meghatározása és igazgatótanácsi tagok megválasztása. A Szibur nemrégiben nyilvánosságra hozta első kilenc havi gazdálkodásának mutatóit is. Az orosz pénzügyi és számviteli szabályok szerint a Szibur termelési árbevétele 35,86 milliárd rubelt (mintegy 1,15 milliárd dollárt) tett ki az első három negyedévben, ami csaknem 68 százalékkal magasabb az előző év hasonló időszakában elért forgalomnál. A teljes értékesítés 18,7 százaléka jutott exportra. A társaság értékesítésből származó nyeresége 2,4 milliárd rubelt tett ki, amely 5 százalékkal kisebb a 2000 első kilenc hónapjában kimutatott profitnál.
Sz. I. M.

Szegő Miklós Iván
Szegő Miklós Iván

Ez is érdekelhet