A BorsodChem Rt. szakmai befektetőjének, az orosz AK Sziburnak az igazgatótanácsa legutóbbi ülésén úgy döntött, hogy 2002. január 9-ére összehívja a részvényesek rendkívüli közgyűlését - tájékoztatta lapunkat az orosz cég. A napirenden szerepel a Szibur szervezeti szabályzatának módosítása, az igazgatóság bizonyos hatásköreinek a kitűzött határidő előtti megszüntetése, illetve a testület számszerű összetételének meghatározása és igazgatótanácsi tagok megválasztása. A Szibur nemrégiben nyilvánosságra hozta első kilenc havi gazdálkodásának mutatóit is. Az orosz pénzügyi és számviteli szabályok szerint a Szibur termelési árbevétele 35,86 milliárd rubelt (mintegy 1,15 milliárd dollárt) tett ki az első három negyedévben, ami csaknem 68 százalékkal magasabb az előző év hasonló időszakában elért forgalomnál. A teljes értékesítés 18,7 százaléka jutott exportra. A társaság értékesítésből származó nyeresége 2,4 milliárd rubelt tett ki, amely 5 százalékkal kisebb a 2000 első kilenc hónapjában kimutatott profitnál.
Sz. I. M.
