BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol nem emeli a benzinárakat

2001. november 11. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Stabil üzemanyagárakra számít a Mol a közeljövőben - jelentette ki Geszti László ügyvezető igazgató a Mol pénteken tartott sajtótájékoztatóján. A jövő héten ennek megfelelően nem várható árváltoztatás a benzinkutaknál. Mindazonáltal Geszti hangsúlyozta, hogy az olajtermékárak mozgásában jelentős a bizonytalanság, így tulajdonképpen bármilyen ármozgás elképzelhető. A mostani szakértői becslések szerint a közeljövőben 19-25 dollár között mozoghat az olajár, jelenleg ennek alsó határán tartózkodik. A világ kőolaj- és kőolajtermék-készletei ugyanis magas szinten stabilizálódtak a szeptember 11-i sokk óta, és ebben nem is várható változás jövő tavasz előtt. A kibontakozó világgazdasági recesszió is ebbe az irányba hat, amit az OPEC-tagországok készülő termeléscsökkentései sem tudnak ellensúlyozni. (Az olajtermelők terveiről lásd írásunkat a 17. oldalon.)
Magyarországon a csökkenő árak és az enyhébb időjárás következtében a múlt hónapban némileg megugrott a forgalom. Ennek ellenére a növekedés várhatóan éves szinten nem haladja majd meg a 1,5-2 százalékot. A Mol finomítói árrése szempontjából mindezek a folyamatok nem különösebben kedvezőek, hiszen a termékárak csökkenésével az elérhető marzs is szűkült, amit csak részben ellensúlyoz a megnövekedett forgalom. Az olajárakkal együtt azonban a gázár is csökken, így a gázüzletág ezzel párhuzamosan mérséklődő vesztesége már nagyobb kompenzációt jelenthet.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet