A lengyel kincstárügyi minisztérium még az idén eldönti, folytatja-e a PKN Orlen olajipari nagyvállalat privatizációját, de mindenképpen megvárja a részvénytulajdonos Nafta Polska és a magyar Mol Rt. tárgyalásainak befejeződését - közölte Wieslaw Kaczmarek tárcavezető szerda este a lengyel televízióban.
A miniszter megjegyezte, hogy számára különös volt az a lázas sietség, amellyel a választások előtti utolsó hetekben a magyar befektetőt - a privatizációs tanácsadó véleménye ellenére - a kizárólagos tárgyalásokra kiválasztották. Ezzel együtt nem látja okát annak, hogy hirtelen félbeszakítsa az eljárást. Ha a Nafta Polska tárgyalásainak eredményeként létrejövő feltételek nem lesznek kielégítőek, nincs értelme erőltetni a tervet - mondta, hozzátéve, hogy a döntést még az idén meg kell hozni - jelentette az MTI. A Mollal való kizárólagos tárgyalásokra kijelölt szakasz egyébként január 12-én járna le (a kizárólagos tárgyalásokra ugyanis korábban is három hónapot szántak, szemben a korábbi lengyel lapértesülésekkel, melyek szerint ez a szakasz már hétfőn lezárult volna), az esetleges idei döntéssel a Nafta Polska a korábban vártnál gyorsabban jutna dűlőre.
NAPI
